Range Rover – Mbishikim i makines

Range Rover me i ri i vitit 2020 si çdohere ka sjellë një risi në tregun nderkombetar. Si njera nga veturat me te preferuara të çdo shoferi, kjo markë këtë vit erdhi e shumë të reja. Stilimi i kësaj makine është shumë i mirë, nga pamja e parë mundë verehet që është një makinë luksoze. E prodhuar në detaje, kësaj makine nuk i mungon diqka për të cilen mundëni të ankoheni. Përveq dinamikes së makines që është jo siç është pritur. Mirpo duke pasur parasyshë që ky model i fundit është një SUV veturë prap ka dinamika është jo për tu ankuar. Një gjë tjeter që e bënë këtë makinë ndoshta pak më të pa deshirueshme, është karburanti. Range Rover ne shitje tani mundë të gjeni në treg.

Kjo makinë nuk cilësohet si makinë ekonomike. Por kjo nuk mundë quhet nga të gjithë konsumatoret si problem, disa nga ta nuk e kanë këtë problem. Nese po kerkoni veturë me status të lartë dhe luksoze kjo është pikërisht ajo se qka jeni duke kerkuar. Range Rover ne Shqiperi dhe Kosovë janë shumë të përhapur, kjo tregon edhe sa shumë pelqehen modelet e tyre në trevat tona.

Range Rover – Të rejat në këtë veturë

Pasi që u vonua për një vit, fuqia hibride është përfundimisht e pranishme në modelet e vitit 2020. I njpohur si P400e, fuqia elektrike dhe motori turbocharged 2.0 litër me katër cilindra së bashku prodhojnë 398 kuaj fuqi. Motori bazë që ka qenë V-6 tani është zevendësuar me një inline-six me asistim elektrik. Range Rover tani ka edhe dy ngjyra të reja si opsionale Eiger Grey dhe Portifino Blue apo edhe një ngjyr tjeter të zezë që poashtu është opsionale. Range Rover ne Shqiperi mund të gjeni në faqen tonë.

Range Rover më i ri
Range Rover 2020, Pamja nga jashtë

Range Rover – Çmimet dhe cilin ta blini

Keto jane çmimet e Range Rover ne shitje:

Range Rover ne shitje
Range Rover 2020, Pamja nga brenda

Range Rover ne shitje ka dalë po këtë vitë. Modeli HSE është më  gjatë, jo vetem që ka hapsirë më të madhe për ulset mbrapa, mirpo edhe properconet e ulseve janë më elegante. Ky model vjen me shumë lukse edhe pa opsione shtesë. HSE pa opsione përfshinë ulset e prapme me mundësi të nxehjes, pastaj edhe timoni nxehet gjithashtu, një ekran me prekje 10 inq. Sistem audio me 380 watt, ndihmon shoferin në mbajtjen e korsis, goma 21 inq, xhamin panoramik, dhe tapicëri lëkure. Pra si model më mesatar që përfshinë të gjitha nga pak, më i rekumanduari është modeli Range Roveri HSE. Range Rover ne shitje tani më kanë dalë në Europë.