Kur e krahasojmë djegien e brendshme të motorrit, Rolls-Royce Ghost mund të provoj të jetë sedani i fundit i fuqizuar nga një V-12 pa asistencë hibride. Ky është një model që kurrë nuk bërtet dhe rrallë herë bën më shumë se një pëshpëritje. Shumë brende do ta kenë të vështirë ti mirëmbajne identitetet e e tyre në epoken e elektrifikimit. Mirëpo për Rolls-Royce kjo do të jetë një lirim nga sasia e vogël e përçarjeve që motorri i tij ende shkakton.

Rolls-Royce Ghost

Më shumë rreth Pamjes së Rolls-Royce Ghost

Shumë gjëra rreth Rolls-Royce Ghost janë familjare për arsye të thjeshtë që verzioni i parë u bë më i shituri nga kjo markë. Modeli i ri është pak më i madhë dhe më i mençur në sasi të konsiderushme. Megjithatë duket shumë i ngjashëm nga jashtë. Eksteriori i Rolls-Royce Ghost është më i pastër dhe më pak i ngarkuar.

Rolls-Royce Ghost

Mekanika e Rolls-Royce Ghost

Poshtë sipërfaqes ka ndryshuar gjithçka. Rolls-Royce i parë është ulur në mbështetjen e njëjte me F01 BMW serie 7. Por ky model është i bazuar arkitekturën luksoze Rolls-only që mbështet edhe Phantom dhe Cullinan. Sikurse SUV i tij, Rolls-Royce Ghost i ri do të ketë tërheqje më të gjitha gomat dhe me gomat e para. Me twin-turbo 6.7 litra V-12 që i jep 563 kuaj fuqi.

Conclusion

Është e vështirë të kritikohet një makinë që e përmirëson paraardhësin e saj në çdo aspect. Jeni adhurues të markës Rolls-Royce? Shiko shpalljet për Rolls-Royce në shitje në Makina.al dhe gjeni oferta të ndryshme. Vizito uebfaqen tonë dhe gjej mbi 300,000 njoftime për makina në shitje nga të gjitha markat dhe modelet.